Bárki eredményesen léphet fel a vízkő ellen. A dolog nyitja az, hogy a vízkövet nem eltávolítani kell, hanem nem kell hagyni lerakódni. A vízkő lerakódás legjobb ellenszere ugyanis a gyakori takarítás. Ha folyamatosan karbantartjuk a vizes helyiségek burkolatát, elkerülhetjük a kihívást jelentő feladatot. Mindössze néhány szabályt kell betartanunk.

  1. A legfontosabb, hogy messzire kerüljük el a sósav tartalmú tisztítószereket.
  2. A hypokloritot tartalmazó tisztítószereket is csak akkor vigyük haza, ha nem takarítani, hanem csak fehéríteni akarunk.
  3. Barátkozzunk meg a gondolattal, hogy a vízkövesedés megelőzéséhez is kell egy kis fizikai behatás a felületen - persze a lerakódott vízkő eltávolításához sokkal több.
  4. A padlón lévő vizet ne hagyjuk ott, ha lehet, vízlehúzóval, vagy vízszívóval távolítsuk el.

Minden szempontból akkor járunk el a legcélszerűbben és leghelyesebben, ha napi szanitertisztító szert használunk a vizes helyiségek greslap padlójának tisztítására.

Figyelem! A „napi szanitertisztító” a tisztítószerek egy csoportja. Az ebbe a csoportba tartozó tisztítószerek a cél elérése érdekében több olyan összetevővel rendelkeznek, amelyek a rendszeres tisztítás során nagyon hasznosak. Mindenekelőtt az, hogy nagy többségében szerves sav a fő hatóanyaguk. Ez nagyon fontos, mert kíméletesek, így nem károsítják a felületeket. Ezen kívül tartalmaznak vízlágyítókat, felületaktív anyagokat és illatanyagot is. A tisztítószerből készítsünk oldatot a termék gyártójának előírása szerint, ezzel mossuk (ha szükséges, enyhén súroljuk át) a felületet. Javasoljuk, hogy a tisztítás végén a tisztítóoldat vízszívóval történő felszívását, majd az öblítés után meg kell ismételni a műveletet.

A fenti képen látható burkolat alaptisztítást igényel, ami ebben az esetben vízkőoldást is jelent. Az ehhez hasonló állapot már szakértő takarítócég segítségét igényli két okból.

  1. Az egyik ok az, hogy megfelelő eljárás és eszközök nélkül gazdaságosan nem lehet alaptisztítást végezni.
  2. A másik ok pedig az, hogy esetleg egy helytelenül megválasztott, és helytelenül alkalmazott vízkő eltávolító technika kárt tehet a járólapban

Előzze meg a bajt! Ez a legfontosabb!

Egy általános szabályra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy porózus felületek esetén nemkívánatos foltok keletkezése részben megelőzhető, illetve a foltok által okozott tisztítási probléma csökkenthető, ha előzetes védelemmel látjuk el greslapokból készített padlót. A felületvédelem eltömíti a pórusokat és megakadályozza, hogy egyes anyagok mélyen beleülepedjenek a burkolatok anyagába. A felületvédelmet érdemes már a burkolást követően elkészíteni, hogy a burkolat minél tovább őrizhesse meg újszerű állapotát. (link: Részletek a greslap felületvédelemről)

Segíthetünk?

Ha bizonytalan a greslap padlóján keletkezett foltok eredetéről és/vagy tanácsra van szüksége a padló tisztításával kapcsolatban, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot, hogy segíthessünk. A padló állapotáról képet is küldhet nekünk emailben, de csak a kép megtekintése nem mindig elég a foltok hatékony beazonosításához, ilyen esetben ügyfeleinkkel közösen mérlegeljük a helyszíni felmérés lehetőségét is.

Ahhoz, hogy segítséget nyújthassunk, szükségünk van az alábbi információkra:

  • Kültéri vagy beltéri a burkolt terület?
  • Mikor keletkezhettek a foltok? A burkolás után közvetlenül, vagy később?
  • Mitől származnak a foltok?
  • Mennyi ideje vannak a padlón?
  • Mivel takarították eddig a grespadlót?
  • Használtak-e erősen savas vagy lúgos kémhatású tisztítószereket?

További cikkek a greslap foltokról:

Ajánlatkérés

kapcsolat(kukac)granpol.hu

Mobil: +36/70/953-7803