A fátyolosodást több dolog okozhatja, így többféle fátyol létezik. Egyik gyakori ok, hogy a rendszeres tisztítás során túl sok tisztítószert teszünk a felmosóvízbe. Ez igen gyakori hiba. Ha a fátyolos felületen élesen kirajzolódnak a lábnyomok, és ha bármilyen eszközzel csíkot tudunk húzni a fátyolba, akkor erről van szó. Ennek a megoldása egyszerű: addig kell tiszta vízzel takarítani a felületen, amíg a fátyol el nem tűnik.

A másik típusú fátyolosodás az, amikor a greslap felülete a fugákkal együtt elszürkül, ami addig fajulhat, hogy nem is lehet könnyen megállapítani, hogy pontosan milyen színű volt eredetileg a greslap burkolat. Szoktak panaszkodni a takarítók, hogy hiába mossák fel, nem lesz tisztább a felület. Persze hogy nem, hisz pont a felmosástól lett olyan. Ráadásul nem is teljesen hibáztathatjuk a takarító személyzetet a lassú, fokozatos elkoszosodásért. Az történik ugyanis, hogy a felület lyukacskáiba lerakódott finom por és vízkőfátyol  szép lassan bevonja az egész felületet. Ezt a folyamatot lehet némileg lassítani, de ha nem előzzük meg, illetve ha nem kezeljük a padlót szakszerűen, akkor ez a folyamat elkerülhetetlen.

A greslap burkolatok elszürkülését meg lehet akadályozni, illetve jelentősen lehet késleltetni egy speciális pólusfeltöltő anyaggal történő kezeléssel is, azonban ezt a burkolat lerakását követően a lehető legrövidebb időn belül célszerű elvégezni. Amennyiben ezt akkor elmulasztották, akkor a rendszeres alaptisztítás alkalmával lehet pótolni. A burkolat szakszerű kezelésén azt is értjük, hogy bármilyen alapos napi takarítás mellett is szükséges az alaptisztítás. A padló burkolatok esetében sem igaz tehát az  időnként hallható mondás, hogy úgy kell a napi feladatokat elvégezni, hogy ne kelljen nagytakarítani.

Eddig ebben a fejezetben folyamatosan szürkeségről, fátyolról beszéltünk. Hol vannak itt a foltok?

Van egy érdekes jelenség: az elszürkült, koszfátyollal rendelkező padlón itt-ott világos foltok jelennek meg. Néha csoportban, egymás mellett, néha sort alkotva, egymás után, van, amikor a konyhákban, van, amikor a mosdók, WC -k környékén, van, amikor a tisztítószer tároló helyiség vagy szekrény környékén. Nos, ezek a foltok nem annyira titokzatosak, mint a gabonakörök.  Ezeknek ismerjük a keletkezésük történetét. A kis világos foltok bizony 90%-ban lecsöpögött tisztítószertől származnak, de az okozó lehet gyümölcs, zöldség leve, vagy egyes kiömlött üdítőitalok is.

Hogyan lehet eltüntetni ezeket a foltokat?

Nem bonyolult, mindössze kell keresnünk, egy megbízható, szakmai ismeretekkel jól felvértezett takarító céget, és meg kell rendelnünk a padló alaptisztítását, aminek bizony – a foltok tanúsága szerint - eljött az ideje.

Időnként felmerül a kérdés, hogy az elszürkült, mázgás, matt felületű greslap padlót lehet-e fényesíteni. Csiszolni és polírozni csak a természetes kő burkolatokat lehet (márvány, gránit, mészkő), a greslap, agyag, homok és más természetes anyagok keverékéből préseléssel és égetéssel állítják elő. Vannak olyan típusú greslapok, melyeket a gyártás során fényesítenek, de utólagosan nem fényezhető csiszolás, polírozás által.

Előzze meg a bajt! Ez a legfontosabb!

Egy általános szabályra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy porózus felületek esetén nemkívánatos foltok keletkezése részben megelőzhető, illetve a foltok által okozott tisztítási probléma csökkenthető, ha előzetes védelemmel látjuk el greslapokból készített padlót. A felületvédelem eltömíti a pórusokat és megakadályozza, hogy egyes anyagok mélyen beleülepedjenek a burkolatok anyagába. A felületvédelmet érdemes már a burkolást követően elkészíteni, hogy a burkolat minél tovább őrizhesse meg újszerű állapotát. (link: Részletek a greslap felületvédelemről)

Segíthetünk?

Ha bizonytalan a greslap padlóján keletkezett foltok eredetéről és/vagy tanácsra van szüksége a padló tisztításával kapcsolatban, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot, hogy segíthessünk. A padló állapotáról képet is küldhet nekünk emailben, de csak a kép megtekintése nem mindig elég a foltok hatékony beazonosításához, ilyen esetben ügyfeleinkkel közösen mérlegeljük a helyszíni felmérés lehetőségét is.

Ahhoz, hogy segítséget nyújthassunk, szükségünk van az alábbi információkra:

  • Kültéri vagy beltéri a burkolt terület?
  • Mikor keletkezhettek a foltok? A burkolás után közvetlenül, vagy később?
  • Mitől származnak a foltok?
  • Mennyi ideje vannak a padlón?
  • Mivel takarították eddig a grespadlót?
  • Használtak-e erősen savas vagy lúgos kémhatású tisztítószereket?

További cikkek a greslap foltokról:

Ajánlatkérés

kapcsolat(kukac)granpol.hu

Mobil: +36/70/953-7803