„Most rakták le a greslap padlót, mégis takaríthatatlan foltok vannak rajta? Mit tegyek?”

A burkolás során használt ragasztó és fugázó anyag kifolyhat a greslapra, ezt sajnos még cipőtalppal is szét lehet kenni, így az óhatatlanul keletkező fuga- és cementfátyolon kívül még anyagmaradvány foltok is beboríthatják a padlót. Ha azonnal nem kezdődik meg a foltok eltávolítása, akkor száradást követően már igen nehéz lesz. Ezt el lehet kerülni precíz burkolással: a felesleges , ragasztót, fugázó anyagot a burkolás befejezéseként azonnal el kell távolítani a járólapról. Ha ez nem sikerül, akkor speciális, fugafátyol eltávolítására készített savas kémhatású tisztítószerből készített tisztítóoldattal kell a felületet súrolni, amit esetleg többször meg is kell ismételni.  A felület nagyságától függően és a kellő hatékonyság érdekében célszerű ezt a műveletet egytárcsás súrológéppel  elvégezni . Nagyon fontos szabály, hogy a tisztítóoldat ne legyen túl tömény, és a művelet végén mindég alaposan öblítsük a tisztított felületet.

Ha már rászáradt a padlóra a beton, a fugázó anyag,  vagy a ragasztó, akkor már nagyon nehéz eltávolítani. Ne essen azonban rögtön kétségbe, először forduljon a burkolás kivitelezőihez, kérdezze meg, milyen anyagokkal dolgoztak, majd a ragasztó vagy a fugázó anyag gyártójától érdeklődje meg, milyen szert javasolnak az adott márkájú anyagmaradvány eltávolításához.

Valamint fontos még arról tájékozódni, hogy a greslap anyaga mire érzékeny, azaz mely hatóanyagok használata kizárt a tisztítás során. Semmiképpen ne használjon agresszív savakat és a tisztítószereket soha ne használja töményen. Mindig végezzen próbát egy megmaradt burkolólap darabon, vagy kis felületen egy nem látható helyen. Ha ezeket a szabályokat nem tartja be, könnyen előfordulhat az, hogy a folttisztítási próbálkozások során véglegesen megmaródik a greslap felülete, s azon már csak a csere segíthet.

Előzze meg a bajt! Ez a legfontosabb!

Egy általános szabályra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy porózus felületek esetén nemkívánatos foltok keletkezése részben megelőzhető, illetve a foltok által okozott tisztítási probléma csökkenthető, ha előzetes védelemmel látjuk el greslapokból készített padlót. A felületvédelem eltömíti a pórusokat és megakadályozza, hogy egyes anyagok mélyen beleülepedjenek a burkolatok anyagába. A felületvédelmet érdemes már a burkolást követően elkészíteni, hogy a burkolat minél tovább őrizhesse meg újszerű állapotát. (link: Részletek a greslap felületvédelemről)

Segíthetünk?

Ha bizonytalan a greslap padlóján keletkezett foltok eredetéről és/vagy tanácsra van szüksége a padló tisztításával kapcsolatban, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot, hogy segíthessünk. A padló állapotáról képet is küldhet nekünk emailben, de csak a kép megtekintése nem mindig elég a foltok hatékony beazonosításához, ilyen esetben ügyfeleinkkel közösen mérlegeljük a helyszíni felmérés lehetőségét is.

Ahhoz, hogy segítséget nyújthassunk, szükségünk van az alábbi információkra:

  • Kültéri vagy beltéri a burkolt terület?
  • Mikor keletkezhettek a foltok? A burkolás után közvetlenül, vagy később?
  • Mitől származnak a foltok?
  • Mennyi ideje vannak a padlón?
  • Mivel takarították eddig a grespadlót?
  • Használtak-e erősen savas vagy lúgos kémhatású tisztítószereket?

További cikkek a greslap foltokról:

Ajánlatkérés

kapcsolat(kukac)granpol.hu

Mobil: +36/70/953-7803